Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Zdravotní prohlídka u veterináře

Zdravotní prohlídka u veterináře
Co prohlídka veterinárním lékařem zahrnuje

Měření tělesné teploty, teplota má být od 38,3 ° C do 39,2 ° C, pokud je teplota vyšší, je to známkou toho, že je pes nemocný.
Veterinář kontroluje stav srsti a kůže vašeho psa, srst by měla být lesklá a nesmí být křehká, ani hrubá. Kůže by měla být čistá a bez skvrn.
Dále kontroluje uši, protože některé infekce se vyskytují v uších. Majitelé to někdy nemohou rozpoznat, protože nemohou vidět hluboko do zvukovodu, odkud šíří různé infekce.
Veterinář přezkoumá tlukot srdce a stav plic se stetoskopem. To pomáhá určit, zda náš pes nemá problémy se srdcem nebo srdeční chlopní. Může následovat vyšetření pomocí EKG přístroje, které poskytne spolehlivé údaje o stavu srdce vašeho psa.
Veterinář by měl rovněž zkontrolovat zuby psa.
Kontrolou břicha nebo břišní dutiny se odhaluje mnoho onemocnění, které majitel sám nemůže detekovat. Lékař může detekovat nádory, močové kameny a jiné potenciální problémy.
Samozřejmě, že veterinární lékař prohlédne i nohy vašeho psa, konkrétně zda nemá poškozené polštářky, příliš dlouhé drápy, které by narušily venčení nebo dokonce způsobily bolest. Drápy je proto třeba pravidelně stříhat.

————————————————————————————————–
Vynikající kloubní výživa canvit chondro a canvit chondro maxi.

2 Comments

  1. dobrý den prosím o radu, máme doma Kavalírka a začali se mu dělat na hřbetě a nad ocasem místečka suché olupující se kůže, co vypadá jako lupy, ale nejsou všude. Koupeme v jemném šamponu s aloe verou, ale nepomáhá to a pořád se kouše. Děkuji Ivon

  2. Dobrý den,
    můžete vyzkoušet šampon Dermillen, který velmi dobře čistí, ale současně obsahuje látky, které zabraňují tvorbě těchto šupin a pokožku zanechávají pěkně pružnou a vláčnou.