Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Zápach z tlamy u psů a koček

Zápach z tlamy u psů a koček
Zápach z tlamy u psů může být velmi nepříjemný pro všechny dotčené. Zápach z úst může být způsoben nejen jídlem, ale také to může být indikátor onemocnění, takže i při těchto problémech si domluvte schůzku s veterinářem. Může se jednat i o těžkou ušní infekci, kdy zápach proniká do srsti. Jednou z příčin může být absces nebo kožní vředy. Zubní onemocnění je nejčastější příčinou zápachu z tlamy u psů. Jde obvykle o nahromadění zubního kamene a bakterií nebo o onemocnění dásní. Vyskytuje se zejména u starších zvířat. Díky pravidelnému čištění zubů, se riziko zubních onemocnění snižuje, takže se poraďte se svým veterinárním lékařem jaké zubní kartáčky a zubní pasty pro domácí zvířata používat. Péče o zuby u psů je velmi důležitá.
Zápach může způsobit také cizí objekt v ústech. Psi a kočky mají často mezi zuby kus kosti nebo něco jiného. V tomto případě ihned navštivte veterináře. Špatný dech lze přičíst řadě dalších nemocí. Pokud si nejste jisti, obraťte se na svého veterinárního lékaře, který vám poradí. To je důležité zejména pro starší psy.

————————————————————————————————–
Kloubní výživa Alavis – přípravky alavis 5, pro koně je vhodný alavis msm, další alavis pro koně je například alavis triple blend.

2 Comments

  1. Prosím o radu máme přesně takového pejska co je na obrázku nahoře Howawarda je mu teprve tři roky. Už delší dobu cítím zápach z úst nedovedu si představit jak mu budu čistit zuby nechce se ani moc česat natož mu otevírat pusku a čistit zubky. Asi by mě taky mohl trochu stisknout. Prosím o radu jak se zbavit zápachu.Moc děkuji Klárová

  2. Dobrý den,
    pokud mu páchne z úst, tak je pravděpodobné, že už má vytvořený zubní kámen a možná i zánět dásní. Proto by bylo dobré zajít s ním k veterináři a domluvit se na vyčištění zubů ultrazvukem. Po vyčištění můžete přejít na speciální dietu, která pomáhá udržovat zuby zdravé, Royal canin VD Canine Dental, nebo můžete zkusit jiné přípravky na zubní hygienu, např. Plaque Off, Vet Aquadent, Orozyme. Ale určitě zajděte k veterináři, nechte zoubky vyčistit a on Vám pak doporučí nejvhodnější další postup.