Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Výživa ušlechtilých koček

Vyzkoušejte kvalitní granule ontario.
—————————————————————-
Výživa ušlechtilých koček

Krmivo pro ušlechtilé kočky by měla být zvolena podle konkrétních potřeb konkrétního plemene kočky. Některá plemena vyžadují speciální diety. To je spojeno s charakteristickými znaky jejich struktury a fyziologie.

Složení krmiv pro ušlechtilých koček závisí na plemeni, důležité složky jsou:

– Komponenty pro zlepšení trávení a udržení vyrovnané střevní mikroflóry (např. oligosacharidy, řepné řízky)

– zinek, biotin, mastné kyseliny pro podporu zdravé srsti

– Ingredience, které chrání klouby

– Antioxidanty

Obecné zásady výživy

V souladu s nutričními potřebami konkrétního druhu, bychom měli dbát na poskytnutí všech důležitých živiny: bílkoviny živočišného původu, tuky, vitamíny a minerály. Další důležité složky potravy pro kočky jsou: taurin (odpovědný za dobrý zrak a zdravé srdce) a arašídový olej.

Pamatujte si, že kočky jsou masožravci, takže hlavní složka potravy by měla být maso.

Perské a exotické kočky mají dlouhou srst, takže potřebují potraviny, které obsahují složky s příznivým vlivem na udržení srsti v dobré kondici (například krmiva Royal canin). Tyto kočky nejsou obvykle nijak zvlášť vybíravé, pokud jde o jídlo.

Plemena velkých koček mají zvýšené riziko kardiovaskulárních onemocnění a onemocnění kloubů. Proto musí být ve stravě obsaženy látky, které chrání klouby. Strava větších plemen má být lehce stravitelná, protože to snižuje riziko obezity.

Siamské kočky jídlo drtí. Tvar a velikost kousků potravin musí být tedy usnadněn pro žvýkání, speciální krmivo má mají pozitivní vliv na ústní hygienu. Vzhledem k nutnosti zachovat štíhlou linii u koček z těchto plemen, musí přísady v krmivu umožňovat harmonický rozvoj svalů. Kočky se vyznačují často obrovskou chutí k jídlu, ale neměli bychom je přecpávat.

Pokud máte jakékoliv pochybnosti o krmení koček konkrétního plemene, měli byste kontaktovat svého veterinárního lékaře nebo zkušeného chovatele, který Vám poskytne profesionální poradenství v oblasti výživy zvířat.

Comments are closed.