Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Úpal psa

Úpal psa
Psi a kočky nemohou regulovat tělesnou teplotu pocením jako lidé, ale pouze chlazením ústy. Při vyšších teplotách, se psi snaží ochladit zrychleným dýchání a kočky si olizují srst a chladí se odpařováním.
Známky přehřátí:
Známky přehřátí zahrnují zrychlené dýchání, rozšíření zorniček, celková slabost, křeče a nakonec bezvědomí. Tělesná teplota, která se měří rektálně, je u psů nad 40 ° C, teplota přes 41,1 ° C je životu nebezpečná. Reagovat je zapotřebí okamžitě, protože zvíře může zemřít během několika minut.

Akce:
Zvíře musí být přemístěno na stinné a vzdušné místo. Namočte psa studenou vodou, musí mít mokré břicho a nohy. Nejlepší je zvíře namočit ve vaně se studenou vodou. Ochlazení musí být postupné, aby nezpůsobilo šok v důsledku příliš studené vody.

Prevence úpalu psů
Zvířata umisťujte do stínu a vzdušných prostor s dostatkem čerstvé pitné vody. Zvířata nikdy nesmíte nechat uzavřené v autě, protože v létě teploty mohou v autě rychle stoupnout nad 50 ° C. Pokud jedeme autem, ujistěte se, že v autě není přehřátý vzduch a udělejte několik zastávek po cestě.

————————————————————————————————–
Kvalitní krmivo brit: pro štěňata je vhodná receptura brit care puppy, pro mladé psy můžeme doporučit brit care junior large breed a pro starší psy je nejvhodnější brit care senior.

Comments are closed.