Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Složení a kvalita krmiva pro psy a kočky

Složení a kvalita krmiva pro psy a kočky
Víte, jak správně číst informaci na obalech krmiv pro psy? Povíme si něco o složení a kvalitě krmiv pro psy. Výrobci uvádějí na obalech ANALYTICKÉ SLOŽKY a NUTRIČNÍ SLOŽKY. Ty označují průměrnou koncentraci specifických látek v krmivu. Samozřejmě, že skutečná hodnota může mírně kolísat. V analýze je uvedeno například popel minimálně 1,3 procenta, ale ve skutečnosti to může být dokonce 2,7 procenta. Potraviny, které obsahují vyšší obsah popela, jsou obecně horší kvality, protože jsou vyrobeny z kostní moučky.

Bílkoviny
Bílkoviny jsou základní součásti buněk. Tělo potřebuje hodně proteinů, zejména pro vývoj svalů. Mnohé z nich jsou v mase, rybách, vaječném bílku. Je zajímavé, že psi potřebují o polovinu méně bílkovin než kočky. Proto se vyrábí speciální krmivo pro psy a kočky. Spotřeba proteinu v těle kočky je velmi velká, proto je vhodné, aby krmivo pro kočky obsahovalo alespoň 25 až 30% živočišných bílkovin. Krmivo pro dospělé psy má obsahovat alespoň 18% kvalitních bílkovin v sušině.

Tuky
Tuky jsou důležitým zdrojem energie. Kromě toho, že některé vitamíny jsou rozpustné v tucích, což znamená, že mohou být absorbovány v těle pouze tehdy, když tělo současně dostává tuk. Speciální mastné kyseliny jsou důležité pro zdravou srst a kůži psa. Ale pozor, protože příliš mnoho tuku vede k obezitě. Doporučeno je 10 až 15% tuku v krmení pro psy.

Minerály
Minerály jsou látky, které jsou přítomny v různých tělesných strukturách. Vápník je důležitou složkou kostí a zubů, fosfor se nachází ve svalech, železo v červených krvinkách. Mnoho chorob plyne z nedostatku minerálů. Správný poměr vápníku a fosforu hraje důležitou roli u dospívajících psů. Tady majitelé často dělají chybu při podávání nevhodné stravy.

Vitamíny
Vitamin A je důležitý pro zrak, vitamin B pro nervovou soustavu, vitamin D pro kosti, vitamin E chrání pokožku, vitamin K podporuje krevní srážlivost.

Vláknina
Vláknina je nezbytná pro zdravé trávení. Je přítomna hlavně v rostlinných potravinách. Nedostatek vlákniny může způsobit zácpu. Obvyklá hodnota hrubé vlákniny v suchém krmivu pro psy je mezi 2,5 a 4,5%.

—————————————————————————-
Hledáte vhodné krmivo pro psy ? Vyzkoušejte granule calibra, například pro dospělé psy všech plemen s tendencí k problémům pohybového aparátu doporučujeme krmivo Calibra mobility.

Comments are closed.