Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Pohybové problémy psov

Pohybové problémy psov

Psy majúci problémy s pohybom, si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Je potrebné nielen lieky, vhodné krmivo, ale aj rehabilitácie. Dôležitou súčasťou liečby je zabezpečiť správne množstvo pohybu pre vášho domáceho maznáčika.
Akými pohybovými problémami psov trpí?
Hlavným príznakom ochorenia pohybového aparátu sú rôzne typy krívanie. Pokiaľ ide o jednostranné krívanie, tak to je sprevádzané náhlou a ostrou bolesťou a preto zviera nezaťažuje postihnutú končatinu.

Ako sa starať o psa s takýmito problémami?
Majitelia psov, ktorí trpia poruchami pohybového aparátu, by mali venovať osobitnú pozornosť typu a intenzite fyzickej aktivity psa. Najlepšie je pravidelný a mierny pohyb. Rozhodne sa neodporúčajú príliš dlhé prechádzky. Mali by ste sa tiež vyvarovať hrám a nenútiť psa na skákanie a lezenie po schodoch. Pes by mal byť výstup na vodítku, aby majiteľ mohol plne kontrolovať jeho činnosť.

Ako by mala vyzerať rehabilitácie?
Najlepšou formou cvičenia a rehabilitácie pre psy je plávanie, pretože to umožňuje trénovať svalový systém bez zaťaženia kĺbového systému. U domácich zvierat, ktoré podstúpi operáciu, by mal byť pohyb v prvom období rekonvalescencie minimalizovaný. Asi po mesiaci môžeme začať s fyzickou rehabilitáciou. Vhodný rehabilitačný program je zvolený v závislosti na stave, veku, druhu ochorenia a povahe vášho domáceho maznáčika.

Ako sa starať o psa s chorobami pohybového aparátu?
Je dôležité kŕmiť psa správnu diétou bohatou na vitamíny a minerálne látky, ktorá podporuje pohybový aparát. Využite veterinárnej krmivo, ktoré je správne vyvážené a určené najmä pre psov s poruchami kĺbového systému (napr. diéty royal canin ). Je tiež vhodné použiť prípravky s obsahom glukosamínu, ktoré chránia kĺbovú chrupavku. Môžete tiež podávať nesteroidné antireumatiká, tie sú analgetické a protizápalové a zvyšujú komfort psa s pohybovými problémami. Tieto lieky musí predpísať veterinárny lekár. Majiteľ by sa mal starať, aby pes mal správnu váhu, pretože nadváha má negatívny vplyv na postihnuté kĺby.

Sponsor rubriky krmivo first mate.

10 Comments

 1. Dobrý den,

  mám tříměsíční štěně výmarského ohaře a v poslední době, při rychlém vstávání či při uklouznutí mu nefungují zadní nohy – buďto se na ně nepostaví a když ano, tak má kolísavou chůzi – táhne ho to do leva… po chvíli se to opět spraví a běhá normálně. Fyzicky ho nezatěžujeme, chodíme s ním denně na klidné procházky- většinou je pořád u nohy. Co s ním může být? Jde o nějaké onemocnění a jak se to dá léčit?

  Děkuji, s pozdravem Palátová Jana

 2. Dobrý den,
  je to ještě poměrně mladé a rychle rostoucí zvíře, někdy jsou ta štěňata ještě neohrabaná a nevědí si s nohama rady. Ale pokud se Vám zdá, že se to nelepší nebo dokonce horší, tak určitě navštivte Vašeho veterináře, aby se na pejska podíval a udělal mu neurologické vyšetření. Takhle od počítače Vám víc neporadím. Nemusí to znamenat vůbec nic, ale mohl by to být i nějaký vážnější problém.

 3. Dobry den, mame 5 mesicniho kavkazskeho pasteveckeho psa a hodne rychle vyrostl,ale bohuzel zacal ze zacatku pajdat na zadni nohy a ted se to dostalo do faze,ze ujde asi 5 metru zacne pajdat pak se mu nozky podlomi a lehne si. Po odpocinku zase stoupne a chvilku spokojene jde….a opet cele dokola…
  Dekuji za radu
  s pozdravem Lukas B.

 4. Dobrý den,
  to je celkem běžný problém u štěňat velkých plemen doporučila bych Vám dávat mu nějakou kloubní výživu, např. Alavis 3, Colafit a určitě i nějaký přípravek s obsahem vápníku např. Beaphar vápník Irish Cal. Určitě ho teď nenuťte na nějaké procházky, spíš jen vyčůrat a zpátky.

 5. Dobrý večer, mám starého vlčáka, který trpí artrozou snad uz nejvyssiho stupne. Nevime co uz by mu mohlo pomoci. Chtela jsem se zeptat zda se nedela operace kloubu jako u lidi?

 6. Dobrý den,
  operace kloubů, tedy totální endoprotéza se u nás, myslím, zatím neoperuje. Dělají to v Anglii a jeden kloub přijde v přepočtu na 20 tisíc Kč. U nás v ordinaci máme vyzkoušený lék Trocoxil. U artrotiků funguje velmi dobře, počáteční dávka se aplikuje jednou za 14 dní a potom už jen jednou za měsíc. Cena jedné tablety se pohybuje kolem 800, ale je to v podstatě na měsíc, tak je to snesitelné. Zeptejte se Vašeho veterináře, zda by byl Trocoxil vhodný i pro Vašeho pejska.

 7. Dobry den .Mam 4 letou fenku pitbulteriera,vcera dopoledne normalne behala a blbla a vecer jsem si vsiml ze se cela trese jakoby ji byla zyma a najednou nechce chodit jakoby ji bolely koncetiny,po schodech skoro vube ,ale vyjde je i je sejde ale uplne pomalinku jakoby se bala.Tet jenom lezi a cela se trese a poknukava.Co ji muze byt.Dekuji Kana R

 8. Dobrý den,
  zajděte s ní k veterináři ať ji prohlédne. Mohla se třeba někde praštit, narazit si kloub, nebo něco podobného…

 9. Dobrý den,mám 7 letého křížence rigebacka s boxerem.Asi tak týden po probuzení a odpočinku během dne kulhá na pravou přední packu. Po pomalém rozchození již chodí normálně.Váží 40kg.Může to být artróza? Děkuji za odpověď.

 10. Dobrý den,
  může to být artróza, doporučuji navštívit veterináře, který stanoví přesnou diagnózu a co nejdříve začne s léčbou.