Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Epilepsia u psov

Odporúčame granule specific.
—————————————————————————
Epilepsia u psov
Čo je epilepsia?

Epilepsia je klinický symptóm, ktorý sa vyskytuje v dôsledku podráždenia a abnormálne reakcie v mozgovej kôre. Je to ochorenie, ktoré sa vyskytuje v dôsledku nesprávnej činnosti mozgových buniek (neurónov), a v dôsledku toho dôjde k záchvatu. Ak dôjde k tomuto problému iba raz, nemusí to znamenať, že má zviera epilepsiu. Určite to možno povedať len vtedy, keď dochádza k záchvatom opakovane. Epilepsia sa môže vyskytnúť u psov, tak u mačiek.

Známky záchvatov u psov a mačiek
Najtypickejšie príznak epilepsie sú kŕče:
– Svalové kŕče,
– Strata vedomia,
– Slinenie
– Močenie.
Vždy je nutná návšteva veterinára, aby posúdil situáciu a zistil, či ide skutočne o epileptický záchvat a následne diagnostikoval epilepsii. Epilepsia môže vyvolať ochorenie obličiek alebo pečene, abnormálne hladiny cukru v krvi, silnejší fyzickú námahu a nedostatok kyslíka v mozgu.
Vznik epilepsie je tiež ovplyvnený dedičnosťou, ale len zriedkavo sa prenáša z rodičov na potomkov. U mnohých zvierat pôvod ochorenia zostáva nejasný.

Vyšetrenie psa s epilepsiou
Nutné je predovšetkým neurologické vyšetrenie.

Liečba psa s epilepsiou:
Zvieratám lekár predpíše lieky na epilepsiu. Je veľmi dôležité podávať lieky pravidelne. Zviera sa dá liečiť aj pomocou alternatívnej medicíny – akupunktúra.
———————————————————————————–
Vynikajúci kĺbová výživa canvit chondro a canvit chondro maxi.

6 Comments

 1. Dobrý den,máme doma tříletého ohaře,u kterého se již několikrát objevil epileptický záchvat. Celkem jich prodělal asi 5. Pes upadl na bok,začal mít křeče,slinil,měl rozšířené zorničky a pomočil se.Vše trvá asi 2-3 min.Naposledy si i pokousal jazyk.Ještě jsem s ním na veterině nebyla,protože toto se opakuje tak 1x až 2x do měsíce.Můžete mi prosím napsat kolik stojí léky na epilepsii a jak často se berou?Je to finančně nákladné? Děkuji za info.

 2. Dobrý den,
  rozhodně bych s návštěvou veterináře neotálela. Nemusí se totiž jednat o epilepsii. Stejně se projevují i některé jiné nemoci, např. srdeční a jaterní nedostatečnost, cukrovka. Pokud by se jednalo o epilepsii, tak léčba není zas tak finančně náročná, balení léků se pohybuje kolem 150Kč, většinou stačí podávat je jednou denně, ale je to individuální, podle toho jak pacient reaguje na léčbu. Ale opakuji, může se tak projevovat i něco jiného, takže nejprve nechte pejska pořádně vyšetřit.

 3. Hezký den mám bišonka 9 let a má epileptické záchvaty měl jich třeba 8 za den pak mu nasadili phenaemaletten 1 a čtvrt tabl.2x denně dnes jsme na 2-0-2 a k tomu 0.8 ml bromidu a záchvaty má stejně .ne tak často,ale má -tenhle měsíc jich měl už 17 krev má prý v pořádku i odběr na fenob.má v normě jen má prý trošku zvýšené jaterní enzymy tak má na to granule.Nic jiného není nutné říkal doktor.Prášky bere od 24.6 a čím dál víc se motá na zadní pacičky .Na veterině si připadám už jak blázen pořád říkám,že má zachvaty ale nic jiného mu prý nepomůže už jsem u toho zoufalá

 4. Dobrý den,
  pokud berete oba tyto léky a hladina fenobarbitalů v krvi je normální, tak nemá cenu zvyšovat množství léků. To už by mu opravdu nepomohlo, spíš přitížilo. Pravděpodobně bude mít jaterní enzymy zvýšené právě z těchto léků. Pokud má tyto záchvaty takhle krátce (od června, května?) a takto často, tak se bude pravděpodobně jednat o sekundární epilepsii, která bude způsobená růstem nějakého nádoru v mozku a léky budou zabírat čím dál méně. Když byste s tím chtěla něco dělat, bylo by dobré to dodiagnostikovat, tzn. nechat udělat CT nebo vyšetření magnetickou rezonancí, zjistit zda je tam někde nádor, jeho přesnou lokalizaci a velikost. Některé nádory jsou operovatelné. Ale obávám se, že i tak bude prognóza spíše nepříznivá.

 5. Jak krmit psa s projevem epilepsie, jaké granule, lékař doporučuje hodně zeleniny a žádné kuřecí maso.

 6. Dobrý den,
  pokud má pes opravdu epilepsii, tak není nutné měnit stravovací návyky. Ovšem, záchvaty, které jsou podobné epilepsii, mohou způsobovat i jiné příčiny, včetně nemocných jater. Proto by bylo dobré zjistit, čím vlastně Váš pejsek trpí a o vhodném postupu se pobavit s Vaším veterinářem, který pejska zná.