Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Problémy s ušima psů a koček

Vyzkoušejte krmivo ontario.
—————————————————————-
Jarní problémy s ušima psů a koček
Náš zlatý retrívr je profesionální plavec, pokud má příležitost ke koupání, tak ji hned využije.. Samozřejmě jsou s tím spojeny problémy. Prakticky od jara do podzimu má problémy s ušima. Existuje nějaký způsob, jak zabránit recidivě?
Zánět zevního zvukovodu u psů je vážný problém a bývá příčinou časté návštěvy veterinární ordinace. U psů je nejčastější sekundární zánět středního ucha způsobený nadměrným růstem bakterií a plísní ve zvukovodu. Návštěva na veterinární klinice umožní identifikaci a odstranění infekčních příznaků. Psí plemena, jako jsou zlatí retrívři, kteří mají rádi koupání, jsou také náchylnější k infekci. Udržet čisté uši se stává problémem pro majitele a veterináře.

Nejintenzivnější bývá na jaře i výskyt akutních alergických reakcí u psů. Víme, že steroidy jsou velmi škodlivé. Existuje nějaký jiný způsob na zmírnění příznaků alergie?
Přecitlivělost u psů je běžný zdravotní problém. Trpí jím 10-30% populace psů na světě. Bohužel je to nevyléčitelné onemocnění a celé úsilí veterinářů a majitelů těchto psů je zaměřeno pouze na odstranění klinických příznaků onemocnění. Výběr léčebné metody závisí na typu alergie a individuálních vlastnostech pejska. Kortikosteroidy jsou lékem, který dobře řeší zánět, což snižuje možnost sekundárních infekcí. Máte-li zájem o jiné způsoby léčby, poraďte se se svým veterinářem a požádejte ho, aby vyhledal specializované středisko v léčbě těchto případů.

ZÁSADY TERAPIE

  Podávejte kvalitní krmivo pro psy nebo granule pro kočky
  Sledujte dávkování předepsané veterinárním lékařem
  Dodržujte základní hygienu
  Nepřerušujte léčbu, i když příznaky zmizí a uvidíte výrazné zlepšení

2 Comments

 1. Boli sme zo psom na vychadzk trošku sa vyvalal v tráve a u to začalo. Hlavu ma naklonenu na jednu stranu a neustale ňou tras. Vľmi sa oňho bojím , čo mám robiť? Prosím píšte sem vaše nápady 🙁

 2. Dobrý den,
  určitě si zajděte k Vašemu veterináři, aby pejskovi prohlédl ucho. Pravděpodobně tam bude mít píchnuté nějaké stéblo trávy.