Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Probiotika pro psy a kočky

Probiotika pro psy a kočky
Probiotika mají příznivý vliv na trávení tím, že zlepšují rovnováhu střevní mikroflóry.
Jaký je význam probiotik pro našeho čtyřnohého přítele? Jaký vliv mají probiotika na střevní mikroflóru našeho psa?
Probiotika jsou mikroorganismy, které mění složení střevní mikroflóry. Bakterie stimulují produkci mastných kyselin (kyselina octová, kyselina mléčná), rovněž usnadňují absorpci iontů, čímž se snižuje riziko vzniku průjmu. Regulují metabolismus lipidů a cholesterolu, snižují pH ve střevě, sníží množství amoniaku a močoviny v krvi, produkují vitamin B. Díky těmto mechanismům účinku probiotik dojde ke snížení náchylnosti zvířete k onemocnění, urychlení jeho růstu, zvýšení využití potravy, zvýšení chuti k jídlu a zlepší se celkový stav zvířete a zvyšuje se jeho odolnost.

Jaké jsou příčiny průjmu u psů?
Příčiny průjmu u psů souvisí s potravou a poruchami, které způsobují zánětlivé onemocnění střev. Průjem se může objevit v průběhu obecných onemocnění těla (parvovirózy). Příčinou průjmu mohou být také onemocnění jater a slinivky břišní. Samozřejmě, že ve většině případů je příčinou průjmu konzumace nevhodných potravin. Není žádným překvapením, že se průjem objeví po náhlé změně stravy nebo po požití velkého množství mléka. Je známo, že jakékoliv náhlé změny jídelníčku mohou vyvolat průjem a v případě, že má pes nedostatek laktázy v tenkém střevě vede dokonce malé množství mléka k průjmu. Je obtížné říci, zda mají psi průjem v důsledku stresu

Co je nezbytné pro posílení odolnosti psů?
Běžně se používá mnoha přípravků, které stimulují imunitu. Jedním z nejpopulárnějších jsou beta-glukany nalezené v kvasinkách.

Má být antibiotická léčba u psů doprovázena podáváním probiotik?
Obnovení rovnováhy mezi škodlivými (patogenními) bakterie a užitečnými (probiotickými) bakteriemi je zásadní pro správné trávení a vstřebávání živin v tenkém a tlustém střevě. Základem léčby gastrointestinálních onemocnění by mělo být použití na probiotických bakterií. Probiotika jsou nutná u zvířat s chronickými nebo recidivujícími průjmy. Jeden z nežádoucích vedlejších účinků perorální antibiotické terapie je porucha střevní mikroflóry. Z tohoto důvodu je standardní podávání probiotik společně s antibiotiky. Gastrointestinální trakt psa je velmi podobný lidskému gastrointestinálního traktu. Orální antibiotická léčba u psů by měla být doprovázena současným podáním probiotik, která jsou určena pro psy a která zajistí žádoucí úpravu střevní mikroflóry.

Podávejte kvalitní granule pro psy calibra, vynikající chutností vynikají granule calibra salmon potato a pro střední plemena jsou vhodné granule calibra adult medium breed. Pro psy s citlivým zažíváním jsou vhodné granule calibra lamb & rice.

Comments are closed.