Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Příprava psa nebo kočky na operaci

Doporučujeme vysoce kvalitní granule orijen.
—————————————————————-
Příprava psa nebo kočky na operaci

Obrovský rozvoj veterinární vědy v posledních několika letech přispěl nejen ke zlepšení životních podmínek našich zvířecích miláčků, ale také jim umožnil zachránit život zapojením operačních postupů, které před 15-20 lety nebylo možné u malých zvířat vůbec provádět.

Mnoho psů nebo koček se ve svém životě setká s problémem celkové anestezie. Řádnou přípravou zvířat na operaci můžete výrazně zkrátit období zotavení a urychlit rekonvalescenci zvířete.

Zde je několik tipů, kterým bychom měli věnovat pozornost před plánovanou operací:
– volba lékaře (Existence samostatného operačního sálu je nezbytným předpokladem pro provádění operací.)
– pobyt na klinice po operaci – po každé anestezii musí zvíře zůstat alespoň 3-4 hodin pod lékařským dohledem. Zvíře by mělo zůstat v teplých prostorách.
– předoperační vyšetření – základní klinické vyšetření se provádí den před operací. Někdy je nutné provést i laboratorní testy za účelem ověření fungování vnitřních orgánů – například diabetes má velmi špatný vliv na hojení ran.

V den operace
Před operací zvíře nesmí jíst po dobu alespoň 12 hodin, musí mít prázdný žaludek. Anestezie může někdy způsobit zvracení. Neomezujte přístup k čerstvé vodě. U operací zažívacího traktu se doporučuje půst 24-36hod před operací.

Pooperační doporučení:– Minimálně 12 hodin půst
– Zvíře by mělo být umístěno na teplé a klidné místo, musíme také pamatovat na misku vody. Po dobu 1-2 dnů bude hodně spát – to je normální reakce. První týden by mělo chodit na vodítku, běhání a více úsilí je zakázáno kvůli vstřebávání léků.

Co by se mohlo stát po operaci?
Bohužel každé tělo reaguje jinak a my nemůžeme předvídat, co by se mohlo stát. Nežádoucí účinky léků mohou být normální reakcí, ale také mohou způsobit nové komplikace – takže byste měli být schopni kontaktovat svého lékaře..

Co může nastat:– Silné krvácení z rány,
– Problémy s dýcháním,
– Časté zvracení,
– Nedostatek močení 24 hodin po operaci,
– Silná bolest 24 hodin po operaci.
Sponsor rubriky diety eukanuba.

6 Comments

 1. Dobrý den,
  co doporučujete po operaci kolenního vazu? Nechat nohu volně nebo existuje nějaká ortéza či něco podobného, co by nohu zafixovalo. A co dělat, má-li fenka zrovna období falešné březosti a je velice neklidná? Děkuji za radu.

 2. Po operaci kolenních vazů se nechává končetina volná. Sice nějaké ortézy
  existují, ale po této operaci nejsou vhodné, protože končetinu fixují ve
  flexi, tzn. ohnutou v koleni. Jinak po operaci dodržovat absolutní klid
  alespoň 4 týdny, venčení pouze na krátkém vodítku. Během těchto prvních
  týdnů můžete s pejskem začít rehabilitovat, nejprve pouze pasivní pohyb v
  koleni, tj. položit pejska na bok, ohýbat a natahovat mu tu nemocnou nožku.
  Postupně můžete koleno více zatěžovat, například chůzí do kopce nebo do
  kruhu s postiženou nohou uvnitř, aby se posílily svaly, které drží koleno ve
  správné pozici. Vhodné je i plavání, ale to není v našich podmínkách dost
  možné.
  Co se týče falešné březosti, je nutné fence schovat všechny hračky, pokud jí
  i teče mléko, dá se omezit množství krmení a tekutin, popřípadě krmení na
  1-2 dny úplně odebrat.

 3. Dobrý den,prosím o radu,má kočička je 3dni po operaci.dostala po operaci neco proti bolesti.ale už druhý den je schovana za gauč a nechce chodit ven ani se napit,ani na vc.jí jenom tak,že ji jídlo dávám z ruky,a tu ránu furt lízá.je to normální stav po operaci,nebo jí to bolí,a proto nevylézá.?dekuji za odpoved.

 4. Dobrý den,
  nevím co Vaší kočičce operovali, ale pokud dostala léky na bolest, tak by ji to bolet nemělo. Kočky jsou celkem konzervativní a nesnášejí jakékoliv změny, tak je taky možné, že se bojí, že když vyleze, tak ji zase odvezete někam pryč.

 5. Dobrý den. Oblíbil jsem si kočku ve zdravotnickém zařízení v Sadské, od kterého bydlím asi 50 km a asi 6x do roka jí navštěvuji. Udělal se jí nádor na mléčné žláze. Nechal bych jí operovat, ale po operaci jí musím odvézt ihned do toho zařízení zpět. Sestra mi slíbila, že by jí mohla dávat do jídla pooperační lék, ale jinou péči jí poskytnout nemohou. Kočka spí výhradně venku. Jak dalece zhoršenou má šanci na vyléčení? Domu si jí vzít nemohu, bohužel. Děkuji.

 6. Dobrý den,
  pokud se rozhodnete pro operaci, tak je nutné aby byla kočka před operací 12 hodin nalačno. A po operaci by měla být aspoň první noc někde v teple, protože anestezie trochu otupuje termoregulační mechanismy, tak aby někde nezmrzla. Jinak antibiotika se dají píchnout v injekci na 14 dní, akorát léky na bolest by se jí museli dávat denně tak 5 dní. Problémem nádorů na mléčné žláze u koček je to, že ve většině případů bývají tyto nádory zhoubné. Takže i když ji teď necháte odoperovat, tak Vám nikdo nezaručí, že třeba za 2 měsíce jí ten nádor nevyroste o kus dál.