Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Pohybové problémy psů

Pohybové problémy psů

Psi mající problémy s pohybem, vyžadují zvláštní péči. Je třeba nejen léky, vhodné krmivo, ale i rehabilitace. Důležitou součástí léčby je zajistit správné množství pohybu pro vašeho domácího mazlíčka.
Jakými pohybovými problémy psy trpí?
Hlavním příznakem onemocnění pohybového aparátu jsou různé typy kulhání. Pokud jde o jednostranné kulhání, tak to je doprovázeno náhlou a ostrou bolestí a proto zvíře nezatěžuje postiženou končetinu.
Jak pečovat o psa s takovými problémy?
Majitelé psů, kteří trpí poruchami pohybového aparátu, by měly věnovat zvláštní pozornost typu a intenzitě fyzické aktivity psa. Nejlepší je pravidelný a mírný pohyb. Rozhodně se nedoporučují příliš dlouhé procházky. Měli byste se také vyvarovat hrám a nenutit psa ke skákání a lezení po schodech. Pes by měl být výstup na vodítku, aby majitel mohl plně kontrolovat jeho činnost.

Jak by měla vypadat rehabilitace?
Nejlepší formou cvičení a rehabilitace pro psy je plavání, protože to umožňuje trénovat svalový systém bez zatížení kloubního systému. U domácích zvířat, která podstoupí operaci, by měl být pohyb v prvním období rekonvalescence minimalizován. Asi po měsíci můžeme začít s fyzickou rehabilitací. Vhodný rehabilitační program je zvolen v závislosti na stavu, věku, druhu onemocnění a povaze vašeho domácího mazlíčka.

Jak pečovat o psa s nemocemi pohybového aparátu?
Je důležité krmit psa správnou dietou bohatou na vitamíny a minerální látky ,která podporuje pohybový aparát. Využijte veterinární krmivo, které je správně vyvážené a určené zejména pro psy s poruchami kloubního systému (např. diety royal canin). Je také vhodné použít přípravky s obsahem glukosaminu, které chrání kloubní chrupavku. Můžete také podávat nesteroidní antirevmatika, ty jsou analgetické a protizánětlivé a zvyšují komfort psa s pohybovými problémy. Tyto léky musí předepsat veterinární lékař. Majitel by se měl starat, aby pes měl správnou váhu, protože nadváha má negativní vliv na postižené klouby.

10 Comments

 1. Dobrý den,

  mám tříměsíční štěně výmarského ohaře a v poslední době, při rychlém vstávání či při uklouznutí mu nefungují zadní nohy – buďto se na ně nepostaví a když ano, tak má kolísavou chůzi – táhne ho to do leva… po chvíli se to opět spraví a běhá normálně. Fyzicky ho nezatěžujeme, chodíme s ním denně na klidné procházky- většinou je pořád u nohy. Co s ním může být? Jde o nějaké onemocnění a jak se to dá léčit?

  Děkuji, s pozdravem Palátová Jana

 2. Dobrý den,
  je to ještě poměrně mladé a rychle rostoucí zvíře, někdy jsou ta štěňata ještě neohrabaná a nevědí si s nohama rady. Ale pokud se Vám zdá, že se to nelepší nebo dokonce horší, tak určitě navštivte Vašeho veterináře, aby se na pejska podíval a udělal mu neurologické vyšetření. Takhle od počítače Vám víc neporadím. Nemusí to znamenat vůbec nic, ale mohl by to být i nějaký vážnější problém.

 3. Dobry den, mame 5 mesicniho kavkazskeho pasteveckeho psa a hodne rychle vyrostl,ale bohuzel zacal ze zacatku pajdat na zadni nohy a ted se to dostalo do faze,ze ujde asi 5 metru zacne pajdat pak se mu nozky podlomi a lehne si. Po odpocinku zase stoupne a chvilku spokojene jde….a opet cele dokola…
  Dekuji za radu
  s pozdravem Lukas B.

 4. Dobrý den,
  to je celkem běžný problém u štěňat velkých plemen doporučila bych Vám dávat mu nějakou kloubní výživu, např. Alavis 3, Colafit a určitě i nějaký přípravek s obsahem vápníku např. Beaphar vápník Irish Cal. Určitě ho teď nenuťte na nějaké procházky, spíš jen vyčůrat a zpátky.

 5. Dobrý večer, mám starého vlčáka, který trpí artrozou snad uz nejvyssiho stupne. Nevime co uz by mu mohlo pomoci. Chtela jsem se zeptat zda se nedela operace kloubu jako u lidi?

 6. Dobrý den,
  operace kloubů, tedy totální endoprotéza se u nás, myslím, zatím neoperuje. Dělají to v Anglii a jeden kloub přijde v přepočtu na 20 tisíc Kč. U nás v ordinaci máme vyzkoušený lék Trocoxil. U artrotiků funguje velmi dobře, počáteční dávka se aplikuje jednou za 14 dní a potom už jen jednou za měsíc. Cena jedné tablety se pohybuje kolem 800, ale je to v podstatě na měsíc, tak je to snesitelné. Zeptejte se Vašeho veterináře, zda by byl Trocoxil vhodný i pro Vašeho pejska.

 7. Dobry den .Mam 4 letou fenku pitbulteriera,vcera dopoledne normalne behala a blbla a vecer jsem si vsiml ze se cela trese jakoby ji byla zyma a najednou nechce chodit jakoby ji bolely koncetiny,po schodech skoro vube ,ale vyjde je i je sejde ale uplne pomalinku jakoby se bala.Tet jenom lezi a cela se trese a poknukava.Co ji muze byt.Dekuji Kana R

 8. Dobrý den,
  zajděte s ní k veterináři ať ji prohlédne. Mohla se třeba někde praštit, narazit si kloub, nebo něco podobného…

 9. Dobrý den,mám 7 letého křížence rigebacka s boxerem.Asi tak týden po probuzení a odpočinku během dne kulhá na pravou přední packu. Po pomalém rozchození již chodí normálně.Váží 40kg.Může to být artróza? Děkuji za odpověď.

 10. Dobrý den,
  může to být artróza, doporučuji navštívit veterináře, který stanoví přesnou diagnózu a co nejdříve začne s léčbou.