Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Péče o starší kočičku

Péče o starší kočičku

Jak pečovat o starší kočičku?
I ve starším věku (7 a více let) se kočky obvykle těší dobrému zdraví a výborné kondici. Změny spojené se stárnutím se neobjevují najednou, ale přicházejí pomalu a postupně. Pokud chceme, aby si kočka zachovala kondici a pohodu, měli bychom ji poskytnout tu nejlepší péči.

Důležité je rozpoznat příznaky případných onemocnění včas. Všímejte si hlavně těchto symptomů:
– snížená aktivita, potřeba častějšího a delšího spánku;
– potíže s pohybem, bolestivé a citlivé klouby a kosti
– nadměrné močení ,
– pokleslé svalové hmoty a nadváha nebo podváha zvířete
– ztráta chlupů;
– častý průjem nebo zácpa a zvracení
– únava a dušnost nebo kašel

Jak vysoká jsou rizika onemocnění pro starší kočky?
Všechny výše uvedené změny často doprovází kočičí stáří. Některé z nich mohou být příznakem závažných onemocnění, jako je selhání ledvin, kardio-respirační onemocnění, zubní onemocnění, artritida, rakovina.

Jaká je prevence nemocí u starších koček?
Vyvážená výživa, kontrola hmotnosti, pravidelné očkování proti infekčním chorobám a prevence parazitů. Velmi důležité jsou pravidelné návštěvy v ordinaci (alespoň dvakrát ročně). Lékař dle potřeby může provést vyšetření jako jsou biochemie krve a moči, RTG plic, břišní ultrazvuk, srdeční vyšetření, atd.

Jaký problém je obezita u starších koček?
Nadváha kočky vede k mnoha onemocněním. Důležité je dodržovat zásady výživy. Správná hmotnost kočky se liší v závislosti na rase.

Co by měla obsahovat strava starších koček?
Kočky mají ve stáří problémy se zuby a dásněmi. Granule pro kočky musí mít nižší obsah bílkovin a kalorií, aby se zabránilo zatížení ledvin a nadváze, důležitý je rovnováha minerálů, zejména sodíku a fosforu (pro ochranu srdce a ledvin), vyšší množství vlákniny reguluje trávení a dostatek nenasycených mastných kyselin příznivě ovlivňuje klouby, kůži a močový měchýř. V případě, že kočka trpí onemocněním jater nebo ledvin nebo diabetem, pak krmivo pro kočky musí být vždy individuálně přizpůsobené dle specifik nemoci. Nezapomeňte, že vaše kočka musí mít přístup k čerstvé vodě.

Comments are closed.