Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Péče o psa

Doporučujeme špičkové krmivo first mate.
—————————————————————-
Péče o psa
Potřeby při péči o psa se liší v závislosti na plemeni, ale pravidelně je potřeba pečovat o:

• Oči
• Zuby
• Uši
• Srst
• Kůži
• Drápy

Kartáčování a česání psa
Krátkosrstá plemena je třeba česat dvakrát až třikrát týdně s měkkou až středně tvrdou gumovou rukavicí nebo kartáčem. Plemena se středně dlouhou kudrnatou srstí potřebují kartáč s kovovým ozubením a tenký hřeben. Tato plemena je třeba denně kartáčovat měkkým kartáčem s přírodními štětinami a hřebenem s několika zuby.
Koupání psa
Časté koupání vysušuje pokožku a srst. Koupel provádějte s použitím kvalitních šamponů pro psy a štěňata. Pokud si nejste jisti výběrem, poraďte se s veterinářem.
Suchá koupel může být dobrou náhradou za chladného počasí. Výrobky pro suché lázně se aplikují na srst a důkladně jsou kartáčem odstraněny.

Péče o zuby psa
Péče o chrup psa je velmi důležitá.
Odstranění plaku zabrání rozvoji zubního kamene. Ukládání zubního kamene může vést k zánětu dásní a k parodontu, bakterie pak mohou infikovat dásně. Zubní nemoci mohou dokonce způsobit nebo zhoršit jiná onemocnění, jako jsou srdeční onemocnění, nemoci ledvin a dýchacího systému. Během pravidelných ročních návštěv veterináře je potřeba provést kontrolu zubů. Adekvátní profesionální péče je jediný způsob, jak zabránit onemocnění dutiny ústní. Kromě profesionálního čištění, je nutné dbát na prevenci:
• pravidelně kontrolovat zuby. Od sedmi měsíců věku bude mít pes všech 42 trvalých zubů.
• Poskytněte psovi žvýkací pamlsky, které pomohou snižovat tvorbu zubního plaku.
• Doporučuje čistit zuby psa alespoň každý druhý den. Jemně masírujte zuby a dásně, aby si štěně zvyklo na tuto péči. Když si zvykne, můžete přejít na čištění zubů kartáčkem na zuby. Pomůcky pro péči o chrup vašeho psa konzultujte s veterinářem.

Péče o oči a uši psa
Oči by měly být jasné, neměly by být patrné žádné červené skvrny, sekret nebo cokoliv jiného neobvyklého.
Alespoň 1x měsíčně kontrolujte psovi uši. Pokud jsou uši citlivé na dotyk, cítíme nepříjemný zápach nebo jsou červené, zanícené, navštivte veterináře.

Péče o drápky psa
Délka drápků má zásadní význam pro zdraví a pohodu psa. Na stříhání se informujte u veterinárního lékaře.

————————————————————————————————–
Vynikající kloubní výživa canvit chondro a canvit chondro maxi.

Comments are closed.