Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Odčervení psa a kočky

Odčervení psa a kočky
Každý majitel psa a kočky by si měl uvědomit, že vlastnit zvíře s sebou nese řadu povinností. Aby se minimalizovalo riziko vážných infekcí a parazitárních onemocnění, je nutná prevenci proti parazitům. Doporučení o použití vhodného přípravku proti parazitům Vám dá Váš veterinární lékař.

Jakými parazitárními onemocněními mohou trpět psy a kočky?
Problém s invazí parazitů u štěňat začíná v děloze, protože larvy červů mohou projít přes placentu do těla plodu, takže se štěňátka narodí již s parazity. U koťat probíhá invaze parazitů po narození přes mateřské mléko.

Proč je odčervení štěňat tak důležité? Jak často by se mělo dělat?
Nesmírně důležité je odčervení psů a koček před pářením, aby se snížilo riziko infekce plodů a mláďat. Infekce v tomto období života může být zvláště pro štěňata velmi nebezpečná. Dospělí červi prochází do zažívacího traktu často v takovém množství, že to může vést k fatálním. Z těchto důvodů je nezbytné, aby štěňata byla odčervena ještě když přijímají mléko od matky a také po odstavení od matky každé 2 týdny.

V jakých případech veterinář provede vyšetření stolice na přítomnost parazitů?
Pravidelné preventivní vyšetření stolice na přítomnost vajíček parazitů u dospělých zvířat se doporučuje zejména v případě náhlého hubnutí zvířete, při ztrátě chuti k jídlu, při průjmu nebo zvracení. Vyšetření stolice umožňuje vyhodnotit intenzitu invaze parazitů a sledovat účinky léčby. Dále je možné vyšetřením stolice určit, který druh parazita zvíře napadl, což je důležité pro průběh léčby. To nám pomůže odpovědět na otázku, zda bude stačit pouhé preventivní odčervování každé čtvrtletí.

Jak vybrat vhodný přípravek proti parazitům pro psy a kočky?
Lékař musí posoudit, zda současný klinický stav zvířete umožňuje provádět léčebné odčervení. Kontraindikace jsou např. oslabující infekční onemocnění, rakovina….

————————————————————————————————–
Hledáte calibra krmivo pro psy – pro štěňata a mladé psy: calibra junior, pro citlivé psy calibra lamb and rice a pro aktivní psy calibra energy 15 kg.

Comments are closed.