Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Obezita u koček

Obezita u koček
Problém obezity u koček roste. Obezita zvyšuje riziko závažných onemocnění. Je proto důležitá správná dieta a přiměřené množství krmiva.

Jaké jsou hlavní příčiny obezity u koček?
Kočka je velký přítel člověka a pod naší střechou zcela změnila způsob svého života. Obezita se prakticky nevyskytuje u divoké kočky žijící ve volné přírodě. Kočka zamčená v domě je izolována od tlaku každodenního života a většinou má stálý přístup k vodě a potravě. Navíc dopad na rozvoj obezity má skutečnost, že kočky žijící v domovech jsou sterilizovány. Tato léčba většinou výrazně snižují metabolismus v těle.

Jaký má nadváha vliv na zdraví a na duševní zdraví kočky?
Nadváha a obezita je jistě závažný problém a neměla by být podceňována. V počáteční fázi vede ke snížení kvality života, snížení aktivity, k nadměrnému zatížení těla – zejména pohybového aparátu a kardiovaskulárního systému. Bohužel chronická obezita vede k mnoha vážným následkům (Kardio-respirační selhání, srdeční arytmie, časté hypertenze, dušnost a mdloby). Velmi často obézní kočky mají problémy s močovými cestami (zánět močových cest, kameny). Významné procento nemocí spojených s obezitou tvoří metabolická onemocnění, často život ohrožující zvíře. Mezi nejzávažnější onemocnění tohoto typu patří: pankreatitida a cukrovka. Majitel často zvířátko rozmazluje a většinou si neuvědomuje, že mu tím škodí.

Jak bojovat s obezitou kočky?
S pomocí veterináře musíme vybrat vhodné granule pro kočky.

Jaké složky musí obsahovat krmivo pro obézní kočky?
Musí jít o nízkokalorická krmiva. Také záleží na správném množství vitaminů a minerálů. Je nutné přísně dodržovat doporučenou dávku a nepodávat žádné další pamlsky. V současné době je výběr vysoce kvalitní hotové stravy obrovský.

Jaká je prevence obezity koček?
Musíme zajistit adekvátní pohyb pro naši kočku a podávat vyvážené krmivo pro kočky.

Comments are closed.