Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Nemoci očí, uší a zubů u domácích zvířat

Nemoci očí, uší a zubů u domácích zvířat
Neléčený zánět ucha může způsobit vážné zúžení nebo úplné uzavření zvukovodu a může vést k hluchotě.
Nemoci očí, uší a zubů u domácích zvířat jsou velmi rozšířené. Asi 20% psů a 10% koček trpí různými onemocněními uší, od mírného zánětu zevního zvukovodu až po vážné záněty středního ucha. Mezi onemocnění očí našich zvířat patří různé vady oka, genetické choroby, nemoci spojené se stárnutím. Ústa vašeho psa byste měli kontrolovat alespoň jednou týdně. Zkontrolujte, zda nejsou patrné nějaké viditelné změny, např. zánět dásní.

Jaké problémy s očima a ušima mají psi a kočky?
Oční onemocnění našich domácích mazlíčků může mít velmi rozmanité příčiny: mohou být způsobeny abnormální anatomií oka nebo očních víček, mohou mít genetický základ, může to být výsledek zranění.
Zánět uší a zvukových kanálků je velmi častou nemocí u psů. Specifická konstrukce zvukovodu vytváří ideální podmínky pro rozvoj zánětu – v uchu je vlhko, teplo a ventilace je omezená. Některá plemena jsou zvláště náchylná k ušním onemocněním, například kokršpaněl , Yorkshire teriéři a West Highland teriéři – u nich je zvukovod silně zúžený, což podporuje růst mikroorganismů. Nejběžnější zánět ucha způsobují bakterie, plísně, paraziti a někdy i cizí těleso.

Je hromadění ušního mazu v uchu nebezpečné? Proč?
Ušní maz je produktem sekrece mazových žláz. Ty hrají důležitou roli v hydrataci a čištění zvukovodu. Nadbytek ušního mazu může způsobit mnoho problémů. Nahromaděné ušního mazu ve zvukovodu může téměř úplně zablokovat zvukovod. Pes často vrtí hlavou, můžeme cítit zápach z uší a pozorovat zarudnutí.

Proč je důležité starat se o ústní hygienu u psů a koček?
Více než 75% psů a koček trpí onemocněním zubů a dásní. Ve většině případů se jedná o nemoci spojené s nedostatečnou ústní hygienou. Včasné odhalení nemoci v ústech umožní řešit problém v rané fázi. Velmi důležité jsou pravidelné návštěvy u veterináře. Během této návštěvy lékař důkladně zkontroluje ústa psa a kočky a určí diagnózu. Na trhu existuje mnoho produktů, které vám pomohou pečovat o zuby vašeho čtyřnohého kamaráda! Stačí aplikovat jednou denně stomatologický sprej, aby se zabránilo mnoha bolestivým problémům. Tyto prostředky obsahují esenciální oleje pro neutralizaci zápachu z úst.

Jaké nemoci mohou být výsledkem ukládání zubního kamene u psů a koček?
Zpočátku je na zubech uložen pouze měkký povlak, který může být snadno odstraněn. Díky mineralizaci se stává z plaku zubní kámen. V počátečních stádiích onemocnění parodontu jde o zánět dásní. Bakterie dráždí dásně – těsně nad zuby, způsobí zarudnutí a někdy i krvácení. V další fázi zubní kámen proniká hluboko pod dásně, kde uvolňuje vazy a to vede ke ztrátě zubů. Bakterie obsažené v kameni způsobují abscesy. Tato onemocnění provázejí velmi silné bolesti. Vstřebáváním se bakterie mohou dostat do krevního řečiště a způsobit infekce v celém.

Jaké změny v chování psa nebo kočky lze pozorovat u problémů se zuby ?
S rozvojem onemocnění parodontu, můžeme pozorovat bolest při konzumaci potravy. Objeví se ztráta chuti k jídlu. Charakteristický je také nepříjemný zápach z úst a zvýšené slinění.

————————————————————————————————
Hledáte kvalitní krmivo za dobrou cenu, doporučujeme krmivo calibra premium – pro mladé psy calibra premium junior large. pro dospělé psy calibra premium adult a pro starší psy calibra premium senior & light.

Comments are closed.