Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Nečekejte, až pes onemocní

Nečekejte, až pes onemocní!

Jak probíhá vyšetření u veterináře?
Mezi hlavní úpravy patří: kontrola teploty, tepu, dýchání, kontrola lymfatických uzlin, stupně hydratace, sledování kvality srsti a barvy spojivky. Pokud je to nutné, provádí se následující testy: krve a moči, ultrazvuk, EKG. Lékař může také nařídit rentgen hrudníku.

Kdy jít se štěnětem k veterináři?
Co nejdříve. Veterinární lékař zkoumá celý vrh obvykle okolo 6-7 týdnů. To je ten správný čas k první návštěvě a provedení potřebných očkování. Je také nutné odčervení ve druhém, čtvrtém a šestém týdnu života. Štěně do jisté míry chrání před onemocněním protilátky v mateřském mléce. Bohužel mezi 8-16 týdnů se ochrana snižuje a zvyšuje se pravděpodobnost nákazy infekčními nemocemi. To je důvod, proč očkování psů v mladém věku je velmi důležité.

Jak často provádět vyšetření dospělých psů?
U dospělých psů by mělo být provedeno každý rok. Některé vakcíny účinkují dlouhou dobu (např. proti psince), ale jiné pouze kratší období (např. vakcína proti leptospiróze). Důležitá je pravidelná kontrola uší, očí a kůže našich čtyřnohých miláčků. Starší zvířata mají často zubní a srdeční problémy. To si majitelé musí uvědomit a u starších psů dodržovat pravidelné návštěvy na veterinární klinice, nejlépe každých šest měsíců. Nečekejte, až zvíře onemocní. Prevence je důležité pro zdraví zvířete.

Jak snížit stres před návštěvou veterinární kliniky?
Vezměte s sebou něco, co má váš pes rád, jako hračka nebo pamlsek.

Hledáte vhodné granule pro psy?

Comments are closed.