Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Nebezpečné infekční nemoci u psů

Nebezpečné infekční nemoci u psů
Psinka
Psinka je závažné virové onemocnění, většinou končí smrtí. Projevuje se vysokou horečkou, kašlem, dušností, výtokem z nosu a z očí, výtok je hnisavý. Někteří psi mají také průjem a zvrací.

Infekční zánět jater psů
Tato nemoc je také způsobena virem. Nemocné zvíře má vysokou teplotu, bledé spojivky a dásně, často zvrací, má průjem a bolesti žaludku. Někdy vidíme slizniční krvácení a zežloutnutí bělma očí (žloutenka).

Leptospiróza u psů
Je způsobena různými typy bakterií. Může se přenést také na člověka. Zvíře má vysokou horečku a žízeň. Často ho bolí břicho a zvrací. Někdy se vředy v ústech. Některá zvířata mají krvavý průjem, žloutenku a neustále zvrací. Často dochází k poškození ledvin.

Parvoviróza u psů
Je způsobena virem, který vážně poškozuje střevní sliznici i srdeční sval. Zvíře hodně zvrací a má bolesti břicha. Odmítá jídlo i vodu. Má těžký průjem, který je často krvavý. Zvláště náchylné k tomuto onemocnění je plemene rottweiler a dobrman.

Vzteklina
Onemocnění se ve většině případů přenáší kousnutím. Virus je vylučován ve slinách nemocných zvířat. U infikovaných zvířat dochází k poškození nervového systému, to se odráží v chování nemocných zvířat. Najednou jsou agresivní. Onemocnění končí úplnou paralýzou a smrtí. Jedinou možnou ochranou proti vzteklině je očkování, které je povinné pro všechny psy starší 3 měsíců. Moderní vakcíny nejsou škodlivé , vakcinace je spolehlivá ochrana.

————————————————————————————————–
Hledáte vhodná antiparazitika pro kočky ? Pomůže Vám frontline pro kočky. Dále špičkové granule pro kočky granule orijen.

Comments are closed.