Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Nadváha (obezita) u psů

Nadváha (obezita) u psů
Co je nadváha (obezita), u psů?
Obezita u psů je běžné onemocnění psa. Pes má nadprůměrnou hmotnost, hromadí se mu tuk v těle, což omezuje normální tělesné funkce. Odborníci předpokládají, že až čtvrtina všech psů trpí nadváhou.
S obezitou souvisí další závažná onemocnění, jako je diabetes, bolest v kloubech, pohybové poruchy, dýchací potíže, zažívací poruchy, náchylnost k inkontinenci , onemocnění jater, kožní choroby a poruch imunitního systému. Pes s nadváhou žije prokazatelně kratší dobu.

Příčiny obezity u psů:
Jaké jsou příčiny obezity u psů?
Existují různé příčiny obezity u psů, ale většina je způsobena špatnou výživou psa. Psi dostávají vysokoenergetickou stravu, která přesahuje jejich skutečné potřeby – a tím se tvoří tukové zásoby. Některá plemena, jako je labradorský retrívr, Beagle nebo kokršpaněl, mají větší sklony k obezitě. Kastrovaná zvířata mají také často problém s nadváhou.
Existují některé nemoci, které mohou způsobit obezitu, jako je například snížená funkce štítné žlázy (hypotyreóza), porucha nadledvin (Cushingova choroba) nebo poruchy funkce hypotalamu. Nadváha může také nastat, když se pes musí brát určité léky (např. kortizon).

Příznaky obezity u psů:
Jak se projevuje nadváha (obezita) u psů?
Obezita u psů se nejprve projevuje hromaděním tuku v různých částech těla. Žebra nejsou dobře zřetelná. Kromě vnějšího vzhledu se vyskytuje mnoho příznaků způsobených obezitou. Pes má problém s pohybem. Často mívá dechové problémy, může chrápat, lapat po dechu.

——————————————————————————————–
Doporučujeme granule calibra 15+3kg, pro velká plemena krmivo calibra adult large breed.

Comments are closed.