Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Krmivo pro psy malých plemen

Krmivo pro psy malých plemen

Malá plemena psů jsou ideálními společníky pro lidi žijící ve městech nebo v menších domácnostech. Jak správně krmit malé psí plemeno?
Základní zásadou je zajistit pejskovi dostatek kvalitních potravin. Správně zvolené krmivo pro psy pomáhá předcházet různým zdravotním problémům a udržuje Vašeho psa v dobré kondici. Nejvhodnější a stále oblíbenější je suché krmivo – granule pro psy.
Výrobci suchého krmiva dbají na to, aby krmivo bylo nejen správně vyvážené, ale také aby bylo vhodné pro specifické potřeby vašeho domácího mazlíčka. Většina výrobců rozděluje svůj sortiment krmiva pro psy malých, středních a velkých plemen. V poslední době také někteří výrobci nabízí krmivo pro velmi malé psy (pro psy, jejichž hmotnost nepřesahuje 10 kg).

Proč psi malých plemen potřebují speciální krmiva?
Malí psi mají rychlejší metabolismus – jak v klidu, tak při zátěži – znamená to, že se rychle jídlo stráví. Jejich poptávka po energii ve vztahu k tělesné hmotnosti může být tak až o 60% vyšší než u velkých psů. Štěňata malých plemen rostou mnohem rychleji než u větších plemen psů – mnoho z nich dosáhne dospělosti už ve věku 6-9 měsíců. Často mají problémy s trávením velkých porcí, proto by mělo být krmivo podáváno 4-6 krát za den, a to i po dosažení dospělosti.

Vlastnosti krmiva pro trpasličí psí plemena?
Vhodné je krmivo s vysokým obsahem kvalitních bílkovin, které poskytuje energii a je lehce stravitelné. Důležitá je velká dávka energie při zachování malé porce jídla a malá velikost granulí v případě suchého krmiva.

Jak vybrat krmiva pro malá plemena psů?
Správa strava musí být přizpůsobena nejen velikosti plemene, ale i věku psa, protože požadavky na výživu se mění.
– pro štěně bude nejvhodnější typ trpasličí – junior, například Royal Canin.
– pro dospělé psy, které nemají speciální dietní požadavky, bude dobré krmivo Calibra Adult Small Breed
– pro starší psy trpasličích plemen například Hill, Royal Canin.
– pokud chcete ještě lépe vyhovět specifickým požadavkům rasy psa, můžete volit např. např. Royal Canin Yorkshire Terrier, Royal Canin Shih Tzu …

Comments are closed.