Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Krmivo pro morčata

Krmivo pro morčata
Morčata jsou domácí zvířata, která jsou velmi populární zejména mezi mladšími členy rodiny. Strava musí odpovídat požadavkům morčete. Morče je výlučně býložravé a strava se tak skládá ze tří hlavních částí – seno, zelenina a ovoce. Morčata jedí malé porce, ale často. Jídlo musí mít stále k dispozici. Zejména seno a trávu. Zelenina a ovoce může být přidávána v omezeném množství. Pojídání sena zajistí řádné opotřebení zubů, protože zuby morčeti rostou nepřetržitě (každý týden vyrostou 2-3mm).

Alternativou pro broušení zubů jsou minerální kameny s vhodným složením. Seno je v podstatě vynikající náhradou za čerstvou trávu. Ujistěte se, že seno je čisté a suché a neobsahuje nadměrné množství nečistot a prachu.
Seno také zajistí dobré trávení. Také např. granule Beaphar XtraVital zajistí řádné opotřebení zubů. Morčeti je podávejte dvakrát denně. Zelenina a ovoce je důležitou součástí stravy morčat především pro bohatý obsah vitamínu C. Nedávejte morčeti mokrou nebo studenou zeleninu. Mokré potraviny způsobují průjem. Ze zeleniny není vhodné podávat pórek, cibuli, zelí, luštěniny (čočka, hrách, fazole). Brambory, ředkvičky a rebarbora jsou také pro morčata toxické. Z ovoce bychom se měli vyhnout peckovinám a exotickému ovoci, to může způsobit vážné zažívací potíže.

Vzhledem ke specifickým požadavkům morčat je vhodné používat např. granule Beaphar XtraVital, protože mají vyvážené složení. Morče není schopno vyrábět vitamín C, musí ho dostat v krmivu! Dospělé morče potřebuje denně 10 až 20 mg vitaminu C. Při pobytu v bytě je 10 mg dostatečná dávka, v průběhu březosti potřebuje 20 mg. Pokud váš krmíte granulemi Beaphar XtraVital , pak není třeba přidávat vitamin C. Přílišné množství vitamínu C je dokonce škodlivé (50 mg nebo více).

Comments are closed.