Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Jak posílit odolnost koťat

Jak posílit odolnost koťat?
Po odstavu koťata postupně ztrácí ochranné látky, kterou dostávaly spolu s mateřským mlékem. Jejich imunitní systém se plně rozvíjí až do 5 měsíců věku, je proto důležité, aby dostala potřebná očkování a podporovala přirozenou imunitu během tohoto období.

Musím koťátka pít kravské mléko?
Rozhodně ne! Kravské mléko je naprosto nevhodné pro mladého kočky. V zažívacím traktu kočky chybí enzymy, které pomáhají trávit mléčné výrobky.

Proč koťata mají větší sklon k nemocem?
To vyplývá ze skutečnosti, že dosud nemají plně vyvinutý imunitní. Chcete-li chránit koťata během tohoto období, je třeba provádět odčervení a očkování. Důležité je adekvátní krmivo pro koťata.

Jaké se projevuje přecitlivělost u koťat?
Klinické příznaky se obvykle týkají trávicího ústrojí a kůže. Kočka s potravinovou alergií může trpět zvracením, nadýmáním a průjem. Objevuje se i svědění a stopy po intenzivním škrábání. Kožní onemocnění často vyžadují léčbu, aby se zabránilo infekci.

Jak se vypořádat s potravinovou přecitlivělostí u kočky?
Je nutné aplikovat eliminační diety a vyzkoušet různé zdroje bílkovin. Dobré výsledky přináší i použití speciálního hypoalergenní granule pro kočky. Každý pacient s alergií na potraviny by měly být léčen individuálně.

Jaké potraviny nejsou vhodné pro koťata s přecitlivělosti na potraviny?

Mezi nejčastější patří ryby, hovězí maso a mléčné výrobky. Ale nesnášenlivost může být i na běžné kuřecí maso, vepřové, jehněčí, nebo méně často používané koňské a králičí maso.

Comments are closed.