Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Granule pro psy

Adekvátní výživa je jedním z nejdůležitějších aspektů péče o psa. Pokud chcete, aby pes byl zdravý, je třeba mu podávat kvalitní krmivo. Pes v každé fázi svého života bude potřebovat kompletní, vyváženou stravu. Správné krmivo je základem dobré zdraví. Mějte na paměti, že krmení psů se liší vzhledem k jejich stáří, velikost, energetickým nárokům, březosti, kojení, nebo jakékoliv nemoci.

Každý pes, aby byl zdravý, potřebuje vyvážený příděl surovin jako jsou bílkoviny (proteiny) – zodpovědné za stavbu těla a jeho regeneraci, sacharidy – zdroj energie, tuky – jsou odpovědné za zdravou kůži a srst, a jsou zdrojem energie, vitaminy a minerály – nutné pro určité chemické reakce v těle psa, voda – nezbytná pro všechny tělesné procesy. Pes krmený zbytky jídla nedostává všechny živiny, které potřebuje.

Psi jsou masožravci, proto je velmi důležité podávat krmivo s vysokým obsahem masa. Důležitá je dokonale vyvážená strava, to znamená podávat krmiva s odpovídajícím množstvím tuku a sacharidů v souladu s denními požadavky psa. Nevyvážená strava může způsobit podvýživu.

Maso je hlavní potrava pro psy. Mohou být krmeni všemi druhy masa, nicméně je nejzdravější maso hovězí, telecí a drůbeží. Pro štěňata je vhodné koňské maso. Ryby jsou vhodným zdrojem bílkovin pro psy. Obsahují také vitamín A. Přísady, jako například pepř, by neměly být podávány. Mohou vést k podráždění a onemocnění ledvin. Ale neměli bychom vyloučit soli, které jsou důležité pro metabolismus psa.

Mléko by mělo být podáváno pouze u štěňat a kojící fen. Mléko musí být čerstvé. Zakysané mléko může snadno způsobit poruchy trávicího traktu, zejména u mladých zvířat.

Tuky obsahují mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro tělo našeho mazlíčka a také ovlivňují vzhled dokonalé srsti našich domácích mazlíčků. Nejlepší živočišný tuk je hovězí lůj, rostlinný olej, sójové boby..

Rostlinné potraviny jsou zdrojem energie pro psy. Dají jim pocit sytosti, nejstravitelnější je rýže, ale neměla by být používána příliš dlouho, protože to může vést k odmašťování.

Brambory by měly být podávány psům v malých množstvích. Psí žaludek tráví hlavně bílkoviny a brambory jsou tráveny velmi špatně.

Luštěniny jsou bohaté na rostlinné bílkoviny, ale jsou těžko stravitelné pro psy, vedou k nadýmání, dlouho zůstávají v zažívacím traktu. Také byste se měli vyhnout podávání zelí, který také způsobuje nadýmání.

Granule pro psy (u nás oblíbená značka calibra) mohou být alternativou, když nejsme schopni dát psovi čerstvé maso. Jsou složeny jako vyvážená strava. Super prémiová krmiva (například Calibra krmivo) obsahují kompletní sadu vitaminů a poskytují všechny potřebné živiny. Mohou být podávány bez předchozí přípravy nebo namočené ve vodě. Při podávání suchého krmiva je důležité, aby pes měl po celou dobu přístup k čerstvé čisté vodě. Voda je velmi důležitou součástí v procesu metabolismu. Je třeba zajistit, aby pes měl po celou dobu a přístup k čerstvé čisté vodě. Vodu je třeba vyměňovat alespoň jednou denně.

Pamlsky jsou účinné při výchově každého psa. Měly by však být použity s mírou. Pes by neměl očekávat, že po každém provedeného příkazu, bude odměněn jistou lahůdku. Odměnou je také slovní pochvala a pohlazení. Pamlsky by měly být odměnou za obzvláště dobře provedené cvičení. Musíme si také uvědomit, že nadměrný přísun kalorií vede k obezitě. Nejlepší je použít speciální psí suchary, které obsahují jen velmi málo masa a kalorií.

Pes by měl mít svou misku. Jednu na jídlo a druhou, ve které má vždy čistou vodu. V současné době na trhu je velký výběr těchto produktů. Miska by měla být důkladně omyta před každým jídlem. Jídlo by mělo být vždy čerstvé. Nemělo by být studené nebo horké.

Krmivo pro štěňata:

Štěňata jsou krmena matkou obvykle 3-4 týdny jejich života. Pak jsou připraveni sami jíst krmivo z misky. První jídlo získané od chovatele je obvykle tekuté. Asi po týdnu je možné podávat tuhou stravu. Štěňata mají velmi rády na kousky nasekané, měkké a vlhké potraviny, které jsou snadno stravitelné.

Nesmíme zapomínat, že štěňátka rostou velmi rychle, takže jejich poptávka po energii, bílkovinách a minerálech je dvakrát vyšší ve vztahu k tělesné hmotnosti než u dospělých psů (cca 200 kcal na 1 kg tělesné hmotnosti). Pes by měl dostat správné množství jídla každý den, přiměřené množství bílkovin, sacharidů, tuků, vitaminů a minerálních látek k rozvoji kostí.

Štěně by mělo být na začátku krmeno 4-5 krát denně. Přibližně ve 12 týdnech věku můžeme snížit množství jídla na 3 denně, poslední by mělo být podáváno v přibližně 18-19 hodin a to jako hlavní jídlo. Od 7 měsíců stačí podávat dvě jídla. Od této doby tempo růstu psa i jeho energetické potřeby začínají postupně klesat. Vyvážený přísun živin pokytne například superprémiové krmivo eukanuba puppy junior large breed.

Krmení psů malých a velkých plemen.

Krmivo pro štěňata velkých plemen by měla sestávat z přibližně 38% kvalitních bílkovin, u malých plemen z cca 30%. Pokud vaše strava obsahuje příliš málo bílkovin, pak růst zpomaluje a tělo je oslabené. Velmi důležité jsou vitamíny a minerály, zejména vápník a fosfor, aby se kosti se vyvíjely normálně. Některá štěňátka mají tendenci k nadměrnému přejídání. To může vést k obezitě psa. Štěně do 1 roku věku by mělo být velmi štíhlé.

Krmení štěňat bez matky:

Někdy se může stát, že fena nemá dostatek mléka k nasycení štěňat. Novorozená štěňátka jsou krmena zpočátku každé 2 až 3 hodiny. Veterinář by měl předepsat vhodné dávky a druh mléka. Velmi slabá štěňata by měla být krmena malým množstvím každou půl hodinu, dokud nezesílí.

Krmení březí a kojící feny:

Březí feny potřebují vysoká přísun energie. Stravování musí být lehké a mělo by být rozloženo do celého dne. Doporučujeme libové maso, zelenina, syrová játra nebo srdce. Jídlo musí být bohaté na bílkoviny, tuk, vápník, fosfor a vitamíny. Nejdůležitější je období mezi 3 a 5 týdnem krmení, protože pak dosahuje svého vrcholu laktace.Vždy pamatujte, aby fena měla přístup k čerstvé a čisté vody.

Krmení dospělých psů:

Pro dospělé psy je vhodné jídlo podávat dvakrát denně. První – ráno po ranní procházce a odpočinku. Druhá – ve večerních hodinách, jako hlavní jídlo.

Každý pes potřebuje jiné množství potravin. Záleží na rychlosti jeho metabolismu, životním stylu i temperamentu. Aktivní, pracovní psi by měli dostávat vysoce kalorické krmivo. Pracovní psy dostávají jídlo třikrát denně.

Pokud pes přibírá na váze, měl by přejít na dietu. Naopak pokud ubývá na váze, může to být příznakem nějaké nemoci.

Krmení psů starých:

Staří psy jsou méně aktivní a jejich metabolismus se zpomaluje. Starší psy musí dostávat více bílkovin, vitamínů a stopových prvků. Denní příděl jídla by měl být rozdělen do tří menších jídel.

Krmivo pro dospělé psy by mělo být nahrazeno speciálním krmivem pro seniory, například Calibra Senior. Strava by neměla obsahovat kosti. Někteří staří psi mohou mít problémy s chuti k jídlu, pak by měli být podporováni k jídlu.

Comments are closed.