Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Granule pro kočky

Výživa koček

Náš domácí mazlíček potřebuje nejen laskání, teplou podestýlku a misku mléka. V každé fázi svého života bude potřebovat kompletní vyváženou stravu. Bez správné stravy nebude zdravý..

Každá kočka má zvláštní potřeby na výživu, diferencované vzhledem ke svému věku, výšce, intenzitě pohybu, nemocem, březosti nebo kojení. Měli bychom se postarat, abychom ji poskytli adekvátní denní množství bílkovin, tuků, sacharidů, vitaminů a minerálních látek, které jsou zodpovědné za zdravé srdce a zdravý zrak.

Kočky jsou masožravci, jejich trávicí systém je nastaven pro trávení bílkovin a tuků živočišného původu. Z tohoto důvodu bychom jim měli dát jídlo bohaté na maso. Bohužel levná krmiva pro kočky namísto masa někdy obsahují sójové výplně, které mají malou výživovou hodnotu pro kočku.

Maso je zásadní pro krmení koček. Nejlepší a nejzdravější je syrové maso – hovězí, telecí, skopové, králičí maso a drůbež. Také vejce by měla být jednou ze základních složek kočičí stravy. Měly by být podávány vařené, syrový pouze žloutek.

Ryby jsou jedním z nejoblíbenějších potravin pro kočky. Nejvhodnější je maso z mořských ryb, protože neobsahuje parazity, které jsou v těle sladkovodních ryb. Jsou bohatým zdrojem vápníku, který ale ve velkém množství může způsobit problémy močového měchýře a močových cest.

Mléko obsahuje řadu cenných živin, jako jsou bílkoviny a vápník. Důležité je především pro koťata, březí a kojící kočky.

Tráva je často pojídána kočkami, umožňuje správné fungování organismu. Obsahuje mnoho minerálních látek a pomáhá regulovat trávení.

Suché granule mohou být základem pro krmení koček jsou-li vhodně vybrané a vyvážené. Super prémiová krmiva pro kočky (například Royal Canin) obsahují všechny potřebné vitamíny a živiny pro kočky. Jsou uzpůsobeny dle všech věkových kategorií. Kromě toho suché krmivo čistí zuby a zabraňuje zubnímu kameni.

Živiny nezbytné pro krmení kočky:

Protein – výrazně ovlivňuje růst těla, zajišťuje odolnost a dobrý zdravotní stav. Kočka potřebuje 5 krát více bílkovin než pes. Nejlepším zdrojem je maso, mléko, a ryby.

Sacharidy – jsou zdrojem energie pro kočky. Při velkém množství se ukládají jako přebytečný tuk v těle.

Minerály a vitamíny – umožňují správný růst a vývoj kočky. Jejich přebytek může být stejně nebezpečný jako nedostatek.

Tuky – poskytují energii. Jejich absence bude mít nepříznivý vliv na nervový systém a srst. Nejlepším zdrojem je maso, ryby.

Kočky by neměly dostávat:

  • kuřecí kosti – požití může způsobit v tlamě zranění, poškození stěny žaludku nebo střev;
  • krmivo, které obsahuje příliš málo proteinů

Comments are closed.