Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Gastrointestinální problémy u koček

Doporučujeme vysoce kvalitní granule hills.
—————————————————————-
Gastrointestinální problémy u koček

Jaké nemoci trávicí soustavy se mohou objevit u dospělých koček?
Mezi nejčastější příznaky onemocnění zažívacího traktu kočky patří akutní a chronický průjem. Průjem je způsoben různými příčinami, které mohou být i závažné, ale někdy jde jen o špatné stravovací návyky. Zdroj průjmu určí nejlépe veterinární lékař, který kromě lékařské vyšetření, předepíše vhodnou dietu. U koček se může objevit problém s chronickou zácpou, která postihuje většinou méně aktivní a starší kočky. Je možné pozorovat vyšší tvrdost stolice, obtížné vyprazdňování. Zácpa, zejména chronická, je obvykle doprovázená zvracením, anorexií a dehydratací. Příčina je spojena s následujícími faktory: stres, záněty (zánět tlustého střeva, poškození konečníku a hráze), mechanické faktory (trichobezoáry), degenerativní faktory (např. na nervy), metabolické faktory (např. při dehydrataci ), nádor nebo poranění (např. zlomeniny pánve). Doporučuji podávání krmiva s vysokou stravitelností a s vysokým obsahem vlákniny. Dieta zlepšuje peristaltiku střev a usnadňuje odstraňování chlupů ze žaludku a střev.

Jak jsou diagnostikovány poruchy trávení u koček?
Váš veterinář jemným pohmatem kontroluje obsah dutiny břišní (např. zda nemá cizí předmět v těle). může také provést vyšetření krve a stolice, rentgen a ultrazvuk břicha. Jeddnou z moderních zobrazovacích technik je endoskopie, která umožňuje rychlé posouzení vybraných částí trávicího traktu.

Existuje správné krmivo pro kočky s trávicími problémy?
Pro kočky s problémy s trávením se často používají specifické nutriční terapie. Symptomatická nutriční terapie obvykle vyžaduje lehce stravitelná krmiva. Zahrnuje použití eliminačních diet nebo hypoalergenních diet s velmi omezeným množstvím tuku nebo použití diety s vysokým obsahem vlákniny. Lehce stravitelné krmivo se doporučuje pro zvířata s akutním zánětem žaludku nebo střev. Krmiva se vyznačují nižším obsahem tuku a bílkovin, jsou snadná pro trávení. Pokud se domníváte, že příčinou je potravinová alergie, podávají se hypoalergenní diety po celý život.

6 Comments

 1. dnes som nasla v stolici mojej macky krv,vcera vecer mala stolicu este v poriadku,davam jej granule a maso z konzervy cim to moze byt podnietene?dakujem

 2. Dobrý den,
  krev ve stolici nemusí znamenat žádný problém, zvlášť pokud je ta stolice tužší a kočka tlačí, tak může prasknout nějaká cévka. Ale pokud by tam bylo větší množství krve, byla by třeba hodně tmavá, tak už to může být něco vážnějšího. Takže kočičku pozorujte, jestli se chová normálně a jak vypadá její trus. Kdyby se to opakovalo nebo zhoršovalo, tak navštivte Vašeho veterináře, který Vám určitě pomůže.

 3. Dobry den,
  moja mačka mala problém s vracaním a hnačkami. Po návšteve veterinára dostala injekcie proti zvracaniu a antibiotika. Hnačky nadalej pretrvávali, neboli už vodnaté. Nasledovala ďalšia návšteva veterinára, odber krvi-asi 3 dni po dobrati ATB, kde sa zistilo, že má vysoké hodnoty ATL-trojnásobne. Všetky ostatné výsledky krvi boli v norme. Nasledovala infúzia na podporu pečene, veterinár naordinoval diétu-granule RC Hepatic a kapsičky Intestinal. Vracanie prestalo, ale stolica stále nie je upravená. Časť stolice je formovaný tvrdý šúľok a časť je kašovitá neformovaná hmota-to všetko vykaká naraz. Neviem čo robiť, veterinára to viac nezaujíma. Toto trvá už asi druhý týždeň. Mačička apatická nie je, jesť jej chutí, vodičku pije. Prosím pomôžte mi,veľmi mi na tom záleží. Ďakujem veľmi pekne.

 4. Dobrý den,
  možná bych Vám doporučila dávat spíš granule i konzervy gastrointestinal, aby se zažívacímu traktu trochu ulevilo a játra podpořit třeba nějakými tabletami: Liver, Legaphyton.

 5. Mám 17 ročného perského /tabi/ kocúra-kastráta.Asi pred týždňom jedol trávu, aby mohol vygrckať chuchvalec srsti-bazoár…nedarilo sa mu, vyšlo z neho len trošku slín. Prosím o radu, lebo už asi 5 dní nebol na stolici…už len leží, lebo v tomro veku má boľavé kľbiky a teraz je už veľmi oslabený….skúšala som mu dávať olej, len neviem aké je správne množstvo, aby sa mu to v črevkách pohlo…ale stále nič….vodičku mu dávam striekačkou, včera dokonca sám od seba zjedol aj pár kúskov surového mäska…pojím sa mu už niečo dávať, keď nič z neho nejde von. Spomenula som si ako rozprávali starí ľudia, že kedysi sa pri podobných zažívacích problémoch podávala prasatám voda so síranom horečnatým, tzv. horkou soľou…neviem aké množstvo by bolo vhodné a v akej koncentrácii podať kocúrikovi…má asi 3-3,5 kg.Prosím poraďte, nechcem aby zomrel….keby nie tej zápchy bol v pohode, jesť mu chutilo a na kĺby som mu dávala na to určené granule….Je to akútne prosím o radu!!! Ďakujem. Eva

 6. Dobrý den,
  určitě je nutné, aby pil. Pokud pije jen trochu vody stříkačkou, tak je to málo. Je potřeba, aby se dostatečně zavodnil a ta stolice se trochu naředila. Takže bych Vám doporučila zajít s ním k veterináři, nechat ho tam den na kapačce, pořádně zavodnit a případně by dostal i klystýr. Sama doma s tím nic moc neuděláte.