Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Filarióza u psů

Filarióza u psů
Co je filarióza?

Filarióza u psů je onemocnění, které je způsobené parazitem Vlasovec psí (Drofilaria immitis). Nemoc může být život ohrožující. Dospělí samci parazita měřící 12 až 18 palců, samice parazita 23-30paleců. Parazit žije v plicních tepnách. Larvy se nazývají mikrofilárie.

Průběh filarióza u psů:
Filarióza je přenášena komáry. Infikovaný komár kousne a infikuje psa, načež se v krvi vyvinou bílé červy. Dospělí červi způsobí rozšíření srdce a cév. Obydlena je především céva, která odvádí krev ze srdce do plic (plicní tepny). Výjimečně se nacházejí v cévách jinde v těle (játra, cévy končetin, ledviny a krevní cévy v centrálním nervovém systému).

Příznaky filarióza u psů:
Onemocnění může probíhat bez příznaků může být zjištěn pouze mírný únava, letargie a únava rychleji s normálním úsilím, vše způsob, jak pokašljevanja, neješčosti, hubnutí, apatie, dýchací, nervové poruchy, ascites a srdeční slabost.

Léčba filarióza u psů:
Léčba onemocnění je v časných stádiích úspěšná, a později obtížná a velmi neúčinné. Proto je nesmírně předcházet této nemoci u zvířat. Zejména u zvířat, která cestují do oblasti Středozemního moře, kde je choroba nejčastější. Prevencí je používání preventivních prostředků ve formě sirupu, tablet nebo kapek, které nakapeme na kůži zvířat.

————————————————————————————————–
V boji proti klíšťatům Vám pomůže foresto obojek nebo frontline combo pro psy.

Comments are closed.