Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Epilepsie u psů

Doporučujeme granule specific.
—————————————————————-
Epilepsie u psů
Co je epilepsie?

Epilepsie je klinický symptom, který se vyskytuje v důsledku podráždění a abnormální reakce v mozkové kůře. Je to onemocnění, které se vyskytuje v důsledku nesprávné činnosti mozkových buněk (neuronů), a v důsledku toho dojde k záchvatu. Dojde-li k tomuto problému pouze jednou, nemusí to znamenat, že má zvíře epilepsii. Určitě to lze říci pouze tehdy, když dochází k záchvatům opakovaně. Epilepsie se může vyskytovat jak u psů, tak u koček.

Známky záchvatů u psů a koček
Nejtypičtější příznak epilepsie jsou křeče:
– svalové křeče,
– ztráta vědomí,
– slinění
– močení.
Vždy je nutná návštěva veterináře, aby posoudil situaci a zjistil, zda jde skutečně o epileptický záchvat a následně diagnostikoval epilepsii. Epilepsie může vyvolat onemocněním ledvin nebo jater, abnormální hladiny cukru v krvi, silnější fyzickou námahu a nedostatek kyslíku v mozku.

Vznik epilepsie je také ovlivněn dědičností, ale jen vzácně se přenáší z rodičů na potomky. U mnoha zvířat původ onemocnění zůstává nejasný.

Vyšetření psa s epilepsií
Nutné je především neurologické vyšetření.

Léčba psa s epilepsií:

Zvířatům lékař předepíše léky na epilepsii. Je velmi důležité podávat léky pravidelně. Zvíře se dá léčit i pomocí alternativní medicíny – akupunktura.

————————————————————————————————–
Vynikající kloubní výživa canvit chondro a canvit chondro maxi.

6 Comments

 1. Dobrý den,máme doma tříletého ohaře,u kterého se již několikrát objevil epileptický záchvat. Celkem jich prodělal asi 5. Pes upadl na bok,začal mít křeče,slinil,měl rozšířené zorničky a pomočil se.Vše trvá asi 2-3 min.Naposledy si i pokousal jazyk.Ještě jsem s ním na veterině nebyla,protože toto se opakuje tak 1x až 2x do měsíce.Můžete mi prosím napsat kolik stojí léky na epilepsii a jak často se berou?Je to finančně nákladné? Děkuji za info.

 2. Dobrý den,
  rozhodně bych s návštěvou veterináře neotálela. Nemusí se totiž jednat o epilepsii. Stejně se projevují i některé jiné nemoci, např. srdeční a jaterní nedostatečnost, cukrovka. Pokud by se jednalo o epilepsii, tak léčba není zas tak finančně náročná, balení léků se pohybuje kolem 150Kč, většinou stačí podávat je jednou denně, ale je to individuální, podle toho jak pacient reaguje na léčbu. Ale opakuji, může se tak projevovat i něco jiného, takže nejprve nechte pejska pořádně vyšetřit.

 3. Hezký den mám bišonka 9 let a má epileptické záchvaty měl jich třeba 8 za den pak mu nasadili phenaemaletten 1 a čtvrt tabl.2x denně dnes jsme na 2-0-2 a k tomu 0.8 ml bromidu a záchvaty má stejně .ne tak často,ale má -tenhle měsíc jich měl už 17 krev má prý v pořádku i odběr na fenob.má v normě jen má prý trošku zvýšené jaterní enzymy tak má na to granule.Nic jiného není nutné říkal doktor.Prášky bere od 24.6 a čím dál víc se motá na zadní pacičky .Na veterině si připadám už jak blázen pořád říkám,že má zachvaty ale nic jiného mu prý nepomůže už jsem u toho zoufalá

 4. Dobrý den,
  pokud berete oba tyto léky a hladina fenobarbitalů v krvi je normální, tak nemá cenu zvyšovat množství léků. To už by mu opravdu nepomohlo, spíš přitížilo. Pravděpodobně bude mít jaterní enzymy zvýšené právě z těchto léků. Pokud má tyto záchvaty takhle krátce (od června, května?) a takto často, tak se bude pravděpodobně jednat o sekundární epilepsii, která bude způsobená růstem nějakého nádoru v mozku a léky budou zabírat čím dál méně. Když byste s tím chtěla něco dělat, bylo by dobré to dodiagnostikovat, tzn. nechat udělat CT nebo vyšetření magnetickou rezonancí, zjistit zda je tam někde nádor, jeho přesnou lokalizaci a velikost. Některé nádory jsou operovatelné. Ale obávám se, že i tak bude prognóza spíše nepříznivá.

 5. Jak krmit psa s projevem epilepsie, jaké granule, lékař doporučuje hodně zeleniny a žádné kuřecí maso.

 6. Dobrý den,
  pokud má pes opravdu epilepsii, tak není nutné měnit stravovací návyky. Ovšem, záchvaty, které jsou podobné epilepsii, mohou způsobovat i jiné příčiny, včetně nemocných jater. Proto by bylo dobré zjistit, čím vlastně Váš pejsek trpí a o vhodném postupu se pobavit s Vaším veterinářem, který pejska zná.