Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Dysplazie kyčelního kloubu u psů

Dysplazie kyčelního kloubu u psů
Dysplazie kyčelního kloubu je vývojové onemocnění kloubů u zadních nohou psů. U této nemoci hraje velkou roli dědičnost. Kromě dědičnosti je rozvoj onemocnění do značné míry ovlivněn faktory životního prostředí a výchovy, přílišný rychlost růstu, nadměrná fyzická aktivita mladého psa a nevhodné spaní přispívají k rozvoji této nemoci. To vše totiž vede k rychlému opotřebení kyčelního kloubu a závažných nevratným změnám v kyčelním kloubu.

Jak poznat dysplazie kyčelního kloubu u psa
Již ve 4 týdech věku mohou být přítomny částečné dislokace, ale nelze je detekovat radiologicky. Po 4 týdnech věku již může být nemoc radiologicky prokázána. Psi s dysplazií kyčelního kloubu, jsou unavení, nechtějí stát na zadních nohách. Mají tendenci držet váhu na předních nohou, zadní nohy drží blíže u sebe. Svaly pánevní části jsou méně rozvinuté. V počáteční fázi dysplazie kyčelního kloubu lze pozorovat kulhání. V těžkých stádiích nemoci dojde k oslabení zadních končetin, což vede k paralýze svalů a necitlivosti zadních nohou. V poslední fázi dochází k nekontrolovanému močení v důsledku oslabení svěračů. V takových případech majitelé nejčastěji volí eutanazii.

Krmivo a dysplazie kyčelního kloubu u štěňat
Krmivo štěňat musí obsahovat dostatek minerálů pro zdravý vývoj kostry, např. calibra puppy. Samozřejmě, že to nesmíme přehánět, je třeba dbát na to, aby pes nerostl příliš rychle, protože to má vliv na nízkou kvalitu kostí. Nadměrná hmotnost znamená další zátěž pro klouby. Vhodné jsou například granule Calibra pro optimální růst vašeho domácího mazlíčka. Důležitý je správný poměr vápníku a fosforu v krmivu.

Léčba dysplazie kyčelního kloubu u psů
Dysplazie kyčelního kloubu jako taková nemůže být vyléčena. Příznaky mohou být zmírněny podáním analgetik, kortikosteroidů, které ale bohužel mají mnoho vedlejších účinků. Relativně úspěšné jsou také chirurgické zákroky, které zmírní bolest a prodlouží pejskovi normální život.

Comments are closed.