Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

Alergie na roztoče a bleší kousnutí u psa

Alergie na roztoče a bleší kousnutí u psa
Roztoči mohou způsobovat alergie nejen u lidí, ale i u domácích zvířat. Blechy také způsobují kožní onemocnění a psi jsou často alergičtí na bleší kousnutí.

Může alergie na roztoče způsobit zánět kůže u zvířat?
Roztoči jsou jedním z nejvýznamnějších alergenů a podílejí se na tvorbě alergické reakce u psů. V průběhu atopické dermatitidy u psů představují roztoči 80% všech alergenů. Alergeny způsobují destrukci mezibuněčné pokožky, což usnadňuje pronikání dalšího alergenu a kolonizaci mikroorganismů na kůži zvířete. To způsobuje rozvoj kožních lézí, atopie a kožních infekcí.

Proč se obávat blech?
Jediná blecha může naklást až 500 vajíček. Blechy mohou přenášet různá virová a bakteriální onemocnění. Nejčastějším příznakem alergie na bleší kousnutí je svědění, zejména kolem zadku a na stehnech, někdy i za ušima.

Jak se zbavit blech?
V obchodech a na veterinárních klinikách je obrovský výběr produktů proti blechám. Jde o spreje, přípravků spot-on, obojky… Ty obsahují různé účinné látky, je důležité, aby se jednalo o látky insekticidní.
Ošetření psa nebo kočky s alergií na roztoči?
Nejdůležitějším úkolem je minimalizace těchto alergenů. Prostory musí být pravidelně vytírány a pelíšek psa musí být pravidelně vyprán.

————————————————————————————————–
Doporučujeme krmivo calibra, vynikající a zdravé pamlsky calibra joy a granule calibra v akci.

Comments are closed.