Granule pro psy

vyberte granule pro psy a kočky

19.2.2020
by admin
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Granule pro kočky

Granule pro kočky

Výživa koček

Náš domácí mazlíček potřebuje nejen laskání, teplou podestýlku a misku mléka. V každé fázi svého života bude potřebovat kompletní vyváženou stravu. Bez správné stravy nebude zdravý..

Každá kočka má zvláštní potřeby na výživu, diferencované vzhledem ke svému věku, výšce, intenzitě pohybu, nemocem, březosti nebo kojení. Měli bychom se postarat, abychom ji poskytli adekvátní denní množství bílkovin, tuků, sacharidů, vitaminů a minerálních látek, které jsou zodpovědné za zdravé srdce a zdravý zrak.

Kočky jsou masožravci, jejich trávicí systém je nastaven pro trávení bílkovin a tuků živočišného původu. Z tohoto důvodu bychom jim měli dát jídlo bohaté na maso. Continue Reading →

18.2.2020
by admin
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Krmivo pro březí a kojící feny

Krmivo pro březí a kojící feny

Příprava na oplodnění, březost a kojení jsou pro feny velmi náročné období. Poptávka po energii pak může být i několikanásobně vyšší – např. v období kojení. Důležitým prvkem řádné péče o budoucí matku je strava bohatá na živiny a vhodné kalorické krmivo.

Březost fen

Březost fen trvá jen něco málo přes 60 dnů. Fence by měl být zajištěn přístup ke kvalitnímu krmivu. Dobrá strava je taková, která obsahuje všechny důležité minerály, živiny a vitamíny.

Krmivo pro březí a kojící feny by mělo obsahovat: Continue Reading →

18.2.2020
by admin
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Granule pro psy

Granule pro psy

Adekvátní výživa je jedním z nejdůležitějších aspektů péče o psa. Pokud chcete, aby pes byl zdravý, je třeba mu podávat kvalitní krmivo. Pes v každé fázi svého života bude potřebovat kompletní, vyváženou stravu. Správné krmivo je základem dobré zdraví. Mějte na paměti, že krmení psů se liší vzhledem k jejich stáří, velikost, energetickým nárokům, březosti, kojení, nebo jakékoliv nemoci.

Každý pes, aby byl zdravý, potřebuje vyvážený příděl surovin jako jsou bílkoviny (proteiny) – zodpovědné za stavbu těla a jeho regeneraci, sacharidy – zdroj energie, tuky – jsou odpovědné za zdravou kůži a srst, a jsou zdrojem energie, vitaminy a minerály Continue Reading →

3.10.2015
by admin
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Diabetes u psů

Diabetes u psů

Diabetes u psů
Diabetes nebo diabetes mellitus je hormonální porucha, jejíž důsledkem je úplný nebo částečný nedostatku inzulínu. Inzulín je hormon důležitý při přenosu glukózy z krve do buněk. Při jeho nedostatku dohází ke zvýšené koncentraci glukózy v krvi (hyperglykémie).

JAKÉ JSOU PŘÍZNAKY Diabetes u psů?
Diabetes ovlivňuje pejska v jeho chování. S největší pravděpodobností budete nejprve pozorovat nárůst příjmu vody a časté močení, dále hubnutí a zvýšenou chuť k jídlu. Continue Reading →

3.10.2015
by admin
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odčervení psa a kočky

Odčervení psa a kočky

Odčervení psa a kočky
Každý majitel psa a kočky by si měl uvědomit, že vlastnit zvíře s sebou nese řadu povinností. Aby se minimalizovalo riziko vážných infekcí a parazitárních onemocnění, je nutná prevenci proti parazitům. Doporučení o použití vhodného přípravku proti parazitům Vám dá Váš veterinární lékař.

Jakými parazitárními onemocněními mohou trpět psy a kočky?
Problém s invazí parazitů u štěňat začíná v děloze, protože larvy červů mohou projít přes placentu do těla plodu, takže se štěňátka narodí již s parazity. U koťat probíhá invaze parazitů po narození přes mateřské mléko.
Continue Reading →

3.10.2015
by admin
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Alergie na roztoče a bleší kousnutí u psa

Alergie na roztoče a bleší kousnutí u psa

Alergie na roztoče a bleší kousnutí u psa
Roztoči mohou způsobovat alergie nejen u lidí, ale i u domácích zvířat. Blechy také způsobují kožní onemocnění a psi jsou často alergičtí na bleší kousnutí.

Může alergie na roztoče způsobit zánět kůže u zvířat?
Roztoči jsou jedním z nejvýznamnějších alergenů a podílejí se na tvorbě alergické reakce u psů. V průběhu atopické dermatitidy u psů představují roztoči 80% všech alergenů. Alergeny způsobují destrukci mezibuněčné pokožky, což usnadňuje pronikání dalšího alergenu a kolonizaci mikroorganismů na kůži zvířete. To způsobuje rozvoj kožních lézí, atopie a kožních infekcí.
Continue Reading →

3.10.2015
by admin
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nemoci očí, uší a zubů u domácích zvířat

Nemoci očí, uší a zubů u domácích zvířat

Nemoci očí, uší a zubů u domácích zvířat
Neléčený zánět ucha může způsobit vážné zúžení nebo úplné uzavření zvukovodu a může vést k hluchotě.
Nemoci očí, uší a zubů u domácích zvířat jsou velmi rozšířené. Asi 20% psů a 10% koček trpí různými onemocněními uší, od mírného zánětu zevního zvukovodu až po vážné záněty středního ucha. Mezi onemocnění očí našich zvířat patří různé vady oka, genetické choroby, nemoci spojené se stárnutím. Ústa vašeho psa byste měli kontrolovat alespoň jednou týdně. Zkontrolujte, zda nejsou patrné nějaké viditelné změny, např. zánět dásní.
Continue Reading →

3.10.2015
by admin
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Probiotika pro psy a kočky

Probiotika pro psy a kočky

Probiotika pro psy a kočky
Probiotika mají příznivý vliv na trávení tím, že zlepšují rovnováhu střevní mikroflóry.
Jaký je význam probiotik pro našeho čtyřnohého přítele? Jaký vliv mají probiotika na střevní mikroflóru našeho psa?
Probiotika jsou mikroorganismy, které mění složení střevní mikroflóry. Bakterie stimulují produkci mastných kyselin (kyselina octová, kyselina mléčná), rovněž usnadňují absorpci iontů, čímž se snižuje riziko vzniku průjmu. Regulují metabolismus lipidů a cholesterolu, snižují pH ve střevě, sníží množství amoniaku a močoviny v krvi, produkují vitamin B. Díky těmto mechanismům účinku probiotik dojde ke snížení náchylnosti zvířete k onemocnění, urychlení jeho růstu, zvýšení využití potravy, zvýšení chuti k jídlu a zlepší se celkový stav zvířete a zvyšuje se jeho odolnost.
Continue Reading →